Regediti Açamıyorum

Geçen günlerde babamın bilgisayarına şu flash belleklerden yayılan birkaç virüs girmiş. Tabiki sistem allak bullak olmuş. İş yine başa düştü. Evde olamdığım için işi uzaktan yapmak gerekti. Allahtan Teamviewer adlı programı daha önceden babamın bilgisayara kurmuştum. Uzaktan bilgisayara bağlanarak virüsler hakkında neler yapabileceğime karar vermeye çalışırken, kayıt defterini kullanayım dedim. Bir baktım ki kayıt defteri açılmıyor. Aldığım uyarı, “Kayıt Defteri yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı.” Hal böyle olunca bir el atmak gerekti. Daha önceden Kaspersky Anti Virüs 2009 ile gerekli taratmaları yapmıştık bilgisayarda. Geldi artık sistemin kendisiyle uğraşmaya. Öncelikle bilgisayarınızın bir virüs programıyla temizlenmiş olduğundan emin olun.Bunu çözmek için 2 yolumuz var. Birincisi Çalıştır Komutu ile;

Windows ve R tuş kombinasyonu ile çalıştır komutumuzu açıyoruz ve çalıştır komutumuza

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Pol icies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f

yazıp  Enter tuşuna basıyoruz. Artık Regedit Kayıt Defterimiz açılacaktır.

Eğer bu işe yaramamışsa; Yine çalıştır komutumuzla gpedit.msc yazıp Enter a basıyoruz. Açılan pencereden, Yönetim Şablonları, Sistem ve daha sonra da Kayıt Defteri Düzenleme Araçlarını Engelleme İlkesine çift tıklıyoruz. Açılan pencereden devredışı bırak seçeneğini işaretleyip,  Tamam diyoruz. Artık Regedit Kayıt Defterimiz açılacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.