Era Visitor Counter & UserAgent Class

Erdem Arslan > Programlama > PHP > Era Visitor Counter & UserAgent Class

Era Visitor Counter & UserAgent Class

[alert type=”info” close=”false”]Bu sınıf codecanyon.net üzerinde 8$’dan satılmaktadır.[/alert]

Yeni hazırladığım Era Ziyaretçi Sayası ve UserAgent Sınıfını codecanyon üzerinde satışa çıkardım. Ziyaretçi sayımını ve ziyaretçilerle ilgili istatistiklerin kolayca tutulmasını ve bu istatistiklerin kullanılabilir ham verilere dönüştürülmesini sağlayan bir sınıftır. Sınıf browscap.ini desteğini kullanıyor. Ayrıca ip2locationlab.com yapısını kullanalarak ziyaretçilerin bulundukları ülke ve şehirleri de öğrenmemizi sağlıyor.

Sınıfın Özellikleri:
– Ziyaretçi Lokasyonunu bulabilme (ip2locationlab.com üzerinden şehir dahil adres tespiti ya da kendi veritabanından sadece ülke tespiti)
– Kullanıcıların tarayıcı ile ilgili bilgilerinin elde edilmesi. Tarayıcısı, tarayıcı versiyonu, bot olup olmadığı, mobil cihazdan bağlanıp bağlanmadığı gibi bir çok özellik barındırıyor.
– Online ziyaretçi sayacı yapabiliyor. Aynı zamanda üye giriş yaparken oluşturduğunuz üyenin id numarasını taşıyan session değerini veriseniz, online üyelerin kaçının giriş yapmış kaçının ziyaretçi olduğunu hesaplayabiliyor.
– Sınıf tuttuğu verilerden size rapor verebiliyor. Örneğin ziyaretçilerinizin ziyaret yaptığı tarayıcıları yüzdelik dilimler halinde size sunabiliyor. İsterseniz bunları google charts gibi araçlarla grafiksel olarak gösterebilirsiniz.

Sınıf bu haliyle bile birçok ihtiyacı karşılıyor. Ancak daha eklemeyi düşündüğüm bir çok özellik de mevcut.

Sınıfın kullandığı ip2locationlab.com apisi üzerinden ücretsiz aylık 3000 sorguya izin veren keyler alabiliyorsunuz. Ücretsiz seçeneği olduğu için sıkıntı olmadan kullanılabilecek bir servis. Ayrıca bir kaç hesap açarak buradaki keyleri kullanırsanız, çok daha fazla sorgu da elde edebilirsiniz.

Bu sınıfı codecanyon üzerinden satın almak için buraya,Bir örnek sayfa görmek için de buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.