Sayaç

closeBu yazı 1 yıl 5 ay 2 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Herhangi bir yanlış anlaşılmadan bu site sorumlu değildir.

Öğrencilerimle Fen Bilimleri derslerinde konularımız yavaş yavaş bitmeye başladı. Çocuklar havanın da ısınması ile birlikte sınıfta da pek durmak istemiyorlar açıkçası. Ben de hem konu tekrarı olsun, hem akran öğrenmesi olsun hem de ders biraz daha heyecanlı ve aktif olsun diye bilgi yarışması düzenleyelim dedim sınıf içerisinde. Çocuklar tabiki rekabet işin içine girince kimseye pabuç bırakmıyorlar. Baştan süreyi ben tutuyordum. Ancak 5. ve 6. sınıflarda Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinde öğrenciler programlama ile ilgili sayaç yapamaz mıyız bilgi yarışması için dediler.

Tabiki çocuklar köy çocuğu ve pek de programlama ile alakaları yok ama tasarım kısmını, renkleri onların görüşlerine göre oluşturduk. Biraz da şöyle olur mu diye başlayan sorularla algoritma becerilerini de geliştirdik diyebilirim. Bir akış diyagramı bile çıkartabilenler var artık.

Neyse, lafı çok uzatmadan hazırladığımız .NET programımızı sunuyoruz. Kurulabilir versiyonu bu ve kullanması da epey basit. Kaynak kodlarını isteyen olursa onlara da göndeririz 🙂

Unutmadan söyleyelim, program .NET Framework 4.5 istiyor çalışmak için. Dolayısıyla Windows XP desteği malesef yok!

Sayaç Kurulum İndir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.