XML Namaz Vakitleri – Diyanet İşleri Başkanlığı

closeBu yazı 6 yıl 4 ay 9 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Herhangi bir yanlış anlaşılmadan bu site sorumlu değildir.

BU SINIF İLE İLGİLİ GÜNCELLEME YAPILMIŞTIR. BU SINIF GEÇERLİLİĞİNİ YİTİRMİŞTİR.

Güncellenmiş Dosya ve Dökümanı için: http://www.erdemarslan.com/programlama/15-01-2012/111-namaz-vakitleri-sinifi-diyanet-isleri-baskanligi-php-class.html

Geçenlerde Diyanet İşleri Başkanlığına bir mail göndermiştim. Namaz Vakitlerini XML verisi olarak paylaşmayı düşünüyor musunuz? şeklinde. Onlar da nazikçe hayır cevabını vermişlerdi. Daha önceleri namazvakti.com üzerinden verileri çekiyordum ancak, verilerin diyanet ile uyuşmadığını farkettim. Bende üşenmedim, usulca Diyanet İşlerinin namaz vakitlerini gösterir sayfasından, haftalık ve aylık verileri çekebilen ve bunları xml verisine dönüştürebilen bir sınıf yazdım. Lazım olan arkadaşlar gönül rahatlığıyla alıp kullansınlar.

Gerekli açıklamalar sıkıştırılmış dosyanın içerisindedir. Zaten basit bir sınıf. Sınıfı inceleyerek de, bilgi sahibi olabilirsiniz. Sorusu olan yorumlardan yazar ise, mümkün olduğunca cevaplarım.

İndirmek ve örneğini görmek için araçlar sayfasına gidiniz.

4Yorumlar

1. Ömer (105)   •  

Merhaba Erdem abi bu uygulamayı sitenden web servis olarak yayınlayabilir misin?

• erdemarslan   •     Yazar

ömer web servisi derken? tam olarak anlayamadım da 🙂

2. Mehmet   •  

Çok teşekkürler. Her seferinde aylık vakitleri excel’den SQL’e yüklüyordum dolaylı yollardan, artık sanırım gerek kalmayacak. Bazen unutuyordum, bazen vaktim olmuyordu. O zaman tedbir amaçlı günlük vakitleri Diyanet sitesinden alıyordu, ama açılması çok sürüyordu tabi. Şimdi komple otomatik yapacağım inşallah 🙂 Tekrar teşekkür ederim. Selamlar.

3. Pingback: Diyanetten namaz vakti alma?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.